​Де шукати гроші на шкільні проєкти?

13.05.2020

Ви придумали класний проєкт, але для його реалізації потрібно знайти кошти. 2 тисячі, а може, й 40 тисяч гривень чи більше? Все під силу! На яких сайтах і платформах можна зібрати гроші на втілення ідеї - читайте у статті.

Перед стартом

Перед тим, як починати збирати кошти на вашу ідею, у вас має бути детальний план її втілення. Ви маєте розробити опис проєкту, кроки для його втілення, прописати відповідальних осіб.

У вас є шанси знайти кошти на проєкт, якщо проблема, яку ви намагаєтеся вирішити, турбує багатьох людей. Наприклад, це занедбаний парк у центрі міста чи відсутність дозвілля для молоді.

Подумайте про цільову авдиторію свого проєкту. Хто вони? Чи готові вам допомогти? Можливо, якісь інші категорії мешканців радо профінансують ваш проєкт, бо зацікавлені в чистому довкіллі чи нових формах дозвілля молоді? Звертатися до цієї авдиторії можна напряму або ж через платформи, де ваш проєкт детально розписано.

Спільнокошт (Велика ідея) https://biggggidea.com/

Це краудфандингова платформа, на якій ви можете розмістити інформацію про ваш проєкт і розпочати збір коштів. Щоб опублікувати тут свій проєкт, вам потрібно буде попрацювати - порахувати бюджет, відзняти відео, зробити фото.

Принцип спільнокошту – це не пожертви, а участь у фінансуванні корисної справи. Ви збираєте кошти протягом певного терміну. У випадку, якщо не встигли зібрати необхідну суму, то кошти повернуться на картки доброчинців. Також ви готуєте невеличкі подарунки для тих, хто пожертвував кошти, - це листівки, футболки чи якісь дрібнички.

Платформа GoFhttps://gof.org.ua/

Це краудфандингова платформа для освітніх проєктів. Раніше GoF приймали освітні проєкти від всіх охочих учнів, вчителів, батьків. Проте з 2020 року платформа приймає проєкти виключно від учасників програми “Школа 3.0” чи інших навчальних програм та проєктів Центру Інноваційної освіти “Про.Світ” та освітні проєкти загальнонаціонального значення, що співпадають з цінностями і цілями команди GoF.

Українська Біржа Благодійності https://ubb.org.ua/uk/

Це всеукраїнська соціальна інфраструктура онлайн-благодійності. Тут можна представити свій благодійний чи соціальний проект, проте у вас має бути зареєстрована громадська організація.

Indiegogo https://www.indiegogo.com/

Це сайт фінансування творчих проєктів, заснований у США. Сайт не встановлює обмежень на типи та тематику проєктів. Ресурс є відкритим для користувачів з будь-якої точки світу. Вам потрібно перекласти опис вашого проєкту на англійську мову і зареєструватися.

Конкурси і ґранти

Зверніть увагу на конкурси і ґранти. Можливо, саме зараз якась громадська організація чи благодійний фонд проводить конкурс на тематику вашого проєкту або ж може надати ґрант на його реалізацію. Взявши участь, ви можете виграти необхідне обладнання і не потрібно буде шукати кошти на його купівлю.

Радимо шукати інформацію про конкурси і ґранти тут:

Успіхів у пошуку коштів! І не забувайте звертатися до місцевої влади, яка теж може вам допомогти.

Підготувала Іванна Кобєлєва для онлайн-академії “Відкривай Україну”.